Latvijas Dzīvības Glābšanas Asociācija

Biedrība "Latvijas Dzīvības Glābšanas Asociācija" (LDzGA) ir sabiedriska organizācija, kuras mērķis ir izglītot sabiedrību cilvēka dzīvības glābšanā. 

LDzGA ir dibināta 2002.gada 6.jūnijā. Tās dibinātājs un pirmais prezidents bija dr. Imants Ostrovskis. LDzGA tika dibināta ar mēŗķi apmācīt glābējus uz ūdeņiem. Jau kopš pašiem pirmssākumiem LDzGA sadarbojās ar Vācijas Dzīvības glābšanas asociāciju (DLRG). Laika posmā no 2002.gada līdz 2008.gadam tika sagatavoti vairāk kā 200 glābēji uz ūdeņiem, kuri ir ieguvuši Starptautiskās Dzīvība glābšanas asociācijas (ILSE) sertifikātu. 

2007.gads Latvijas Dzīvības Glābšanas Asociācijai bija traģisks gads. 2007.gada 30.novembrī traģiski gāja bojā prezidents dr. Imants Ostrovskis. Tas mainīja daudz. 

2008.gadā biedības prezidenta pilnvaras pārņēma Roberts Fūrmanis, kurš vada biedrību arī šodien. 2009.gada krīze darīja savu un tas atstāja arī smagas pēdas LDzGA dabībā- tās darbība uz laiku tika apturēta. 

2013.gadā LDzGA atkal uzņēma apgriezienus un atsāka savu darbību- tikai šoreiz nedaudz savādākā formāta. Par tās mērķi kļuva sabierības izglītošana cilvēka dzīvības glābšanā, organizējot dažāda veida apmācības. Kopš 2014.gada biedrība nodrošina pirmās palīdzības sniegšanas pakalpojumu dažādos publiskos pasākumos.

2019.gadā LDzGA uzsāka ārstniecības personāla apmācību nodrošinot tādus apmācību kursus kā "Neatliekamās situācijas zobārsta praksē", "Neatliekamās situācijas ambulatorās medicīnas praksē", "Intrahospitālās atdzīvināšanas algortims". Kā arī turpinam darbu pie jaunu kursu izstrādes.

0
 .