Pirmās palīdzības zināšanu aptaujas apraksts
No šā gada 12. oktobra līdz 27. oktobrim glabsim.lv organizēja iedzīvotāju aptauju “Iedzīvotāju zināšanas un ieinteresētība pirmās palīdzības sniegšanā”. Aptaujas mērķis bija noskaidrot, kādas ir sabiedrības zināšanas pirmās palīdzības sniegšanā un kāda būtu sabiedrības ieinteresētība mācīties pirmo palīdzību.
Pārkaršana – organisma stāvoklis, kuru mēs neuztveram pietiekami nopietni

Latvijas klimatiskajiem apstākļiem ir raksturīgas vairākas negaidītas “parādības” – rudens ar lapkriti Siguldā, ziema ar negaidītu sniegu uz šosejām, “bļitkošanu” uz plāna ledus un visbeidzot arī vasara ar negaidītu karstumu. Visas šīs dabas parādības parasti atnāk negaidot un visnepiemērotākajā brīdī, un gadu no gada mēs atgriežamies pie viena un tā paša stāsta. Principā var teikt, ka Latvijā dzīvojošam indivīdam ir divi gadalaiki – kāpēc tik auksts un kāpēc tik karsts. Pa vidu parasti ir tie, kuri Saeimas balsojumos parasti atturas vai nebalso.
Vai Latvija ir slīcēju lielvalsts?

2020.gads Pasaules vēstures lapaspusēs tiks ierakstīts ar gana daudz zīmīgiem notikumiem, kurus visi pasaules iedzīvotāji ir izbaudījuši uz savas ādas vai vismaz lasījuši sociālajos tīklos. Daudz traģēdiju, ierobežojumu un vardarbības valstīs, kuras tiek uzskatītas par demokrātijas citadelēm.
Kā pareizi rīkoties, ja esi pamanījis negadījuma situāciju
Sabiedrībā bieži tiek diskutēts par to, ko darīt, kā rīkoties un vai vispār rīkoties situācijā, kad nelaimē ir nonācis kāds no līdzcilvēkiem. Apgalvojums “Es labāk neko nedarīšu, lai nesanāk tikai sliktāk” ir aplams un bieži noved pie tā, ka palīdzības sniegšana aprobežojās tikai ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izsaukšanu, kas var novest pie tā, ka cietušajam un/vai saslimušajam var iestāties nāve vai neatgriezeniski veselības traucējumi. Pirmā palīdzība ir jāsniedz vienmēr un visur, kad tas ir nepieciešams.
Kā pasargāt bērnu no smagas galvas traumas

Šā gada 2.jūlijā Zemgales pusē notika nelaimes gadījums, kurā jaunietis nokrita no kraujas un guva vairāku ķermeņa daļu ievainojumus, tai skaitā smagu galvas traumu. Lai glābtu jauno cilvēku bija nepieciešams piesaistīt pat ārsta speciālista brigādi, nodrošināt bērnam mākslīgu miegu un pat veikt mākslīgo plaušu ventilāciju (kā noprotams no publiski pieejamās informācijas). Pirmā par šo gadījumu sāka runāt NMPD direktore Liene Cipule un minētais gadījums izraisīja plašu diskusiju sociālajos tīklos, sabiedrību sadalot divās daļās- tie, kas uzskata, ka veloķiveres lietojamas obligāti, otri- tās lietošana ir bezjēdzīga.